Mix van ervaring en talent naar ZPC Amersfoort

Eredivisie Heren, Clubnieuws
Mix van ervaring en talent naar ZPC Amersfoort

Dit is een aangeleverd bericht van ZPC Amersfoort. Artikelen mogen gestuurd worden aan communicatie@knzb.nl

Zeno Reuten (62) is de nieuwe trainer-coach van de herenselectie van ZPC Amersfoort. Hij volgt Arie van de Bunt op die de ploeg in mei als interim-coach naar de landstitel leidde. In het kielzog van Reuten senior, komt in een mooie mix van ervaring en talent onder andere ook zoon Lars naar de Keistad.

Zeno Reuten is geen onbekende in de waterpolowereld. Als speler begon hij bij ZPA Almelo, waarna hij zich bij de Kring Overijssel en Schuurman BZC ontwikkelde tot een succesvolle jeugdcoach. Hij deed ervaring op bij de dames van Heidelberg (Borne), ZPA (Almelo), De Veene en WS Twente (Twente), om vervolgens in een team met Jan Mensink en Barry Wittenbernds mede vorm te geven aan een meerjaren ontwikkelingsplan voor de herenselectie van BZC (Borculo). Dat resulteerde van 2010-2014 in vier nationale kampioenschappen, waarvan de inwoner van Almelo drie jaar de functie van hoofdcoach vervulde. De laatste seizoenen was hij actief als trainer-coach van GZC Donk, (weer) BZC en Het Ravijn. Met die laatste ploeg veroverde hij in 2023 de landtitel. Parallel is hij vanaf 2014 jeugdbondscoach en geeft hij vorm aan het RTC programma waterpolo op het CSE in Zwolle.

Nieuwe ervaring
Na de toch wel enigszins verrassende landstitel zag ZPC Amersfoort drie sterkhouders vertrekken. De ervaren doelman Clément Stegman zette met een kus op de schaal een prachtige punt achter z’n carrière, midvoor Max van der Werve verdiende met z'n topscorerstitel een transfer naar het Spaanse CN Rubi en Jorren Hanselaar is gestopt. Het noopte de club uit de Keistad op zoek te gaan naar vers bloed. De bekendste nieuwkomer is Lars Reuten (31), zoon van vader Zeno. De oud-international begon z'n carrière bij BZC Borculo, speelde voor CN Rubi in Spanje en Szentes in Hongarije en kwam de laatste jaren uit voor GZC Donk, AZC en ZPB. Ook kent de allrounder een korte historie in Amersfoort. Daarnaast hengelde de Amersfoortse club Brandon Loveless binnen. De 38-jarige Amerikaan komt over van San Diego Athletic Club. De boomlange midachter zorgt samen met Reuten voor een indrukwekkende brok ervaring.

"We zijn heel blij dat Lars en Brandon ons komen versterken, maar we zijn ons ervan bewust dat daarmee Clément en Max nog niet zomaar zijn vervangen", zegt Koen Vincent van de Technische Commissie. "Zij bezetten immers twee sleutelposities. Clément was als doelman onpasseerbaar in de play-offs en Max was het hele seizoen in aanvallend opzicht niet te stoppen. Nieuwelingen van hetzelfde kaliber zijn niet makkelijk te vinden als je je begroting gezond wil houden. Daarom zijn we blij dat we ook in de breedte kunnen bouwen en enkele aanzienlijke talenten aan ons hebben kunnen binden."

Nieuw talent
Vincent doelt daarmee op Kimi Christ, Roko Mujan, Kay van Rees en Jelle van Rossum. “Dat zijn belangrijke aanwinsten om de prestaties van afgelopen seizoen verder uit te bouwen en te verduurzamen.” Christ (16) wordt gezien als een van de grootste talenten van zijn generatie. Hij keert na twee jaar Polar Bears terug naar de club die hem heeft opgeleid. Net als midvoor Mujan (overkomend van ZPB) is Christ doordeweeks fulltime in opleiding bij de Waterpolo Academie in Eindhoven. Onder de lat zullen Jelle van Rossum (19) de Kay van Rees (18) de concurrentie aangaan met Pepijn Stevens die vorige seizoen tweede keeper was achter Stegman. Van Rossum groeide op bij ZPC Amersfoort en speelde de laatste twee jaar bij Het Ravijn. Van Rees komt over van provinciegenoot BZC Brandenburg. In aanloop naar de play-offs trainde hij al mee met Amersfoort. Van de Bunt, zelf voormalig topkeeper, zag zijn potentie en wist hem over te halen om voor ZPC Amersfoort te kiezen.

Balans
“Zo heb ik een prachtgroep tot mijn beschikking waarbij doorstroming en continuïteit gewaarborgd zijn”, kijkt Zeno Reuten vooruit. “De groep is mooi in balans. Lars, Brandon en aanvoerder Sebastiaan van Mil zorgen voor de ervaring. Kimi, Roko, Kay, Jelle, Jasper Calis, Mart Hoegen, Mikael Baatje en Senna Nijhof zijn de groeibriljanten. Daartussenin zitten spelers als Tijmen Karel, Dynand Muller, Jort van der Werve en Sam Kunz die vaak beslissend zijn. Ik kijk er enorm naar uit om met deze groep de uitdaging aan te gaan om zowel in de reguliere competitie als in de beker weer om de prijzen te spelen”, besluit de oefenmeester.

1,591

Lees ook

Dit is een aangeleverd bericht. Artikelen mogen naar communicatie@knzb.nl gestuurd worden. GZC Donk heeft Mark Siew…