
De waterpolosters van Jong Oranje spelen zondag om de vijfde plaats op het EJK in Malta. In de ‘crossover’ was de formatie van bondscoach Esztr Gyori met 15-10 (3-1, 3-4, 7-1, 2-4) te sterk voor Jong Israël.
Na een gelijk opgaande eerste helft (6-5), zetten de Nederlandse talenten, na het wisselen van helft, de turbo even aan. In iets meer den anderhalf kwart was het verschil acht doelpunten: 15-7. Israël deed in de slotfase nog wel iets terug, maar de winnaar was toen al lang bekend.
De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Marjolein de Gier (4), Kiara Heerink (3), Esmee Ouwens (2), Loeki Ouwerkerk (2), Vera van As, Jette Botermans, Kimber van der Linde en Lin Godefrooij.
De tegenstander in het duel om plek vijf is Kroatië, dat de kruiswedstrijd tegen Servië overtuigend won. Zondag om 17.30 uur sprinten beide teams voor het eerst voor de bal.
Alle EJK-wedstrijden zijn te volgen via deze link. Het volledige programma staat op deze pagina.
Bekijk alle EJK foto's op onze beeldbank